Pokój gościnny - jak powinien wyglądać?

Pokój gościnny - jak powinien wyglądać?

Wszyscy lubimy, gdy odwiedzają nas goście. Jedni mniej, drudzy bardziej, jednak wieczór w gronie przyjaciół to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu. Zadbajmy więc by nasi goście czuli się u nas wygodnie i komfortowo.

Pokój gościnny oddaje naszą gościnność i nastawienie do odwiedzających. Warto więc zadbać, by było to miejsce przytulne i spokojne, w którym nasi goście czują się swobodnie. Jak więc zaprojektować taką przestrzeń?

Przede wszystkim warto postawić na neutralne kolory. Nawet jeśli uwielbiamy ogniste czerwienie i głębokie ultramaryny to nie wiadomo, czy nasi goście nie preferują łagodniejszych barw. Dlatego beże, biel czy szarość będą najlepszym wyborem. Aby jednak zaznaczyć charakter domowników można dodać kolorowe akcenty.

Najważniejszym elementem takiego pokoju jest oczywiście łóżko. Warto więc zadbać by było wygodne i przyjemnie się w nim spało. Zasada jest prosta – nie wybieraj gościom łóżka, na którym sam nie chciałbyś spać. W ten łatwy sposób najłatwiej dobrze dobrać ten mebel.

Zadbajmy także o zasłony bądź rolety, które dadzą naszym gościom nieco prywatności, a także o lampkę nocną. Jeśli lubimy gościć kogoś u siebie przez dłuższy czas przydatna będzie również komoda, gdzie można wypakować nieco swoich rzeczy.

pokój gościnny w wiejskim stylu
elegancki pokój gościnny
nowoczesny pokój dla gości
pokój gościnny
piękne łóżko z baldachimem
ozdoby w pokoju gościnnym
pokój dla gości w jasnych kolorach
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także