Wygodne łóżko w sypialni wybawieniem dla kręgosłupa....

2
Wygodne łóżko w sypialni wybawieniem dla kręgosłupa....

Czas na zmianę niezdrowych przyzwyczajeń! Kręgosłup prosi o dobre traktowanie. Ta bezcenna konstrukcja umożliwiająca sprawne funkcjonowanie zasługuje przynajmniej na wygodne i komfortowe łóżko, a Wy, drodzy Czytelnicy, na zdrowy i relaksujący sen, po którym obudzicie się pełni energii i chęci do życia.

Na wygodę i komfort snu składa się kilka elementów: przede wszystkim dobrane do wzrostu łóżko - ten parametr odnosi się zarówno do powierzchni mebla, jak również do jego wysokości, pozwalającej na zachowanie w pozycji siedzącej kąta prostego dla ugiętych nóg.

Następnym ważnym elementem jest stelaż łóżka wykonany z gęsto rozmieszczonych sprężynujących listew, idealnie współpracujący z materacem, który powinien być dopasowany do naszej wagi - ani za twardy, ani za miękki i przede wszystkim dostosowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Łatwo sprawdzić, czy wybraliśmy odpowiedni model - w pozycji bocznej, przy właściwej twardości materaca kręgosłup układa się niemal w linii prostej. Śpiąc na wznak, ciężar ciała rozkłada się na większej powierzchni, dlatego sprawdzianem odpowiedniej twardości materaca jest pozycja, w której kręgosłup na odcinku lędźwiowym nie wygina się w łuk, ani też nie przylega ściśle do materaca.

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest materiał, z którego wykonane jest łóżko oraz materac. Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór modelu wykonanego z litego drewna lub chociażby w naturalnej okleinie. Warto zwrócić również uwagę na to, jakim lakierem zostało pokryte łóżko - najzdrowszy dla nas i przyjazny dla środowiska będzie lakier wodny.

Jeśli chodzi o rodzaj materaca to najlepiej zasięgnąć opinii doświadczonego sprzedawcy, który doradzi wybór materiału odpowiedniego dla naszych potrzeb: bonellowy (na sprężynach), kieszeniowy, lateksowy, piankowy, a może termoelastyczny, czyli z pianki, która "zapamiętuje" kształt ciała i zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa? Wymieniając podstawowe parametry, tak istotne dla zdrowia nie możemy pominąć innych udogodnień oferowanych przez producentów tego rodzaju mebli.

Wygodne łóżko to takie, które posiada pojemny schowek na pościel, podnośnik materaca, praktyczne oświetlenie spodu oraz nastrojowe - u wezgłowia. Bardzo przydatna może okazać się gustowna ławeczka dopasowana do szerokości mebla, pokryta interesującą włoską tkaniną. Nieodzownym towarzystwem dla łóżka będą także zgrabne i użyteczne szafki nocne.

Wygoda i funkcjonalność to jedno - nie mniej ważna jest estetyka pomieszczenia, w którym pozwolimy Morfeuszowi na snucie nocnych opowieści. Urządzona ze smakiem, designerska sypialnia Corino pochodząca z najnowszej kolekcji firmy Mebin nagrodzonej Złotym Medalem na targach Meble Polska 2012 spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zarówno tych błogo wylegujących się w pieleszach, jak i tych cierpiących na bezsenność.

Szlachetne materiały - lite drewno dębowe i naturalna okleina dębowa, oryginalna, nowoczesna stylistyka, ciepłe i stonowane orzechowe wybarwienie mebli, dekoracyjna i miła w dotyku elegancka tkanina obiciowa to tylko niektóre atuty tej wyjątkowej sypialni, sypialni, w której na brzegu łóżka z pewnością zechce usiąść bóg marzeń sennych.

Oceń artykuł
3,31 / 13 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir

Polecamy Ci również

Zobacz także