Meble łazienkowe odporne na wodę

Marzena Krzewicka
Niestraszna im wilgoć panująca w łazience. Nie boją się grzybów i pleśni. Dzięki specjalnym surowcom i odpowiedniej technologii przez długie lata zachowują dobrą jakość.

Pojemne szafki z półkami i szufladami ułatwiają zachowanie porządku, dzięki nim możemy mieć wszystko pod ręką. Z łatwością zmieści się w nich zapas ręczników, przybory toaletowe, środki higieniczne lub kosmetyki. Z tego powodu coraz częściej decydujemy się umeblować nimi również łazienkę. Jeśli pomieszczenie to ma nietypowy kształt, meble możemy zamówić pod wymiar. Ale wybór gotowych mebli w sklepach jest tak duży, że z łatwością znajdziemy ciekawy (i tańszy!) model.
Przy zakupach kierujmy się nie tylko wyglądem szafek, ale również jakością surowca, z którego są wykonane.

Świetnie dopasowane

Szafki mogą być wolno stojące, wiszące lub umieszczone pod blatem umywalkowym. Możemy wybierać całe komplety lub pojedyncze meble i ustawiać je w różnych konfiguracjach. Dostępne są szafki szerokie lub bardzo wąskie, dlatego zmieszczą się w każdym zakamarku łazienki. To dość istotne, jeśli pomieszczenie jest małe i chcemy wykorzystać całą wolną przestrzeń.

W pięknym stylu

Dzięki meblom możemy podkreślić styl pomieszczenia, który później uzupełnimy jeszcze współgrającymi z całością dodatkami. Interesujące propozycje znajdą dla siebie zarówno miłośnicy stylu klasycznego, jak i bardziej awangardowego. Dzięki nim nasza łazienka może przypominać bizantyjską łaźnię albo pokój kąpielowy w stylu zen. Kupując konkretny komplet, możemy również wybierać różnorodne kolory i wykończenia powierzchni, a także wzory, kolory i fakturę elementów szklanych.

Trwałe i bezpieczne

Przy kupnie mebli zwracajmy uwagę nie tylko na to, jak wyglądają, ale również, jakiej są jakości. W tym wypadku nie można oszczędzać. Łazienka najbardziej w całym domu narażona jest na częste zmiany wilgotności i temperatury. Tylko dzięki surowcom wysokiej jakości, odpowiedniej konstrukcji i technologii wykonania meble mogą bez problemu przetrwać wiele lat. Szafki powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, zabezpieczonych jednocześnie przed atakiem grzybów i pleśni. Tradycyjne materiały pęcznieją, kiedy dostanie się do nich woda, a po wysuszeniu nie wracają do pierwotnych kształtów. Meble się odkształcają, pojawiają się trudności z ich otwieraniem. Dlatego powierzchnie frontów i boków szafek powinny być zabezpieczone specjalną powłoką, która nie dopuści do przedostania się wody w głąb ścianek mebli. Zwykła folia PCV zazwyczaj w takich warunkach nie wystarcza. Najlepiej sprawdzają się dwuskładnikowe wodoodporne lakiery poliuretanowe. Dodatkowo zabezpieczone powinny być również tylne płyty mebli.
Unosząca się w pomieszczeniu para wodna skrapla się na glazurze i spływa po ścianie. Dlatego producenci często proponują meble z nieco cofniętymi tylnymi ściankami, by nie stykały się ze ścianą. Meble powleczone zwykłymi laminatami lub fornirem muszą mieć niezwykle staranne wykończenie krawędzi. Chodzi o to, by zabezpieczenia się nie odklejały, bo wtedy umożliwiają dostęp wody do płyt. Dlatego krawędzie okładane są dodatkowo bardzo odpornym tworzywem ABS lub grubą warstwą PCV. W łazience nie sprawdzają się szafki ustawione na cokole. Dzięki nóżkom mamy łatwiejszy dostęp przy sprzątaniu lub gdy woda zaleje łazienkę. Nóżki powinny być zabezpieczone przed wodą – wykonane z metalu i powleczone warstwą antykorozyjną. Zwróćmy uwagę również na okucia i zawiasy. Te niskiej jakości mogą się wypaczać i powodować opuszczanie frontów. Zawiasy powinny mieć możliwość regulacji, by drzwi zawsze były równo ustawione.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl